• Telefon: 0 380 524 86 30 - 524 90 50 - 514 18 54 E-Mail: muhasebe@duzcekoop.com - sevkiyat@duzcekoop.com

KURUMSAL

Tarihçe

Kuruluşumuz Sınırlı Sorumlu Düzce Merkez Bölgesi Kamyon ve Tır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi 07 Mart 1978 yılında Düzce ilinde Sınırlı Sorumlu Düzce Dereli Tütüncü Köyü Merkez Bölgesi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi adı altında o günün şartları dahilinde 7 kişi ile sermayesi 14.000 TL. olarak kurulmuştur. Daha sonra büyümeye devam eden kooperatifimiz 05 Eylül 1997 yılında ismini Sınırlı Sorumlu Düzce Merkez Bölgesi Kamyon ve Tır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi olarak değiştirmiştir. Faaliyetlerine devam eden kooperatifimiz 08.06.2001 tarihinde bugün ki yönetim kurulu başkanımız Orhan YILMAZ’ ın seçilmesi ile kendi bünyesinde yenilikler yapmaya başlamıştır. Öncelikle artan üye sayısı durdurulmuş, ardından faaliyet göstermeyen ortaklarını ihraç ettikten sonra ortak sayısını 146’ ya kadar düşürerek ortaklık paylarının değerini yükseltmiştir. Halen büyümeye devam ederek 2014 yılında sermayesini 1.288.000 TL. olarak beyan etmiştir. Ayrıca kooperatifimiz 22.05.2008 yılında Kdz. Ereğli şubesini açmış olup halen faaliyet devam etmektedir. Çalışmalarına devam eden kooperatifimiz taşımacılık alanda bölgesinin öncü firmalarından biri olmayı kendine ilke edinmiştir.

Düzce de hayatlarını, geçimlerini karayolu ile eşya ve yük taşımacılığı yaparak kazanan esnaflarız. Bu insanlara nakliyeci denilir,kamyoncu denilir. Uzun ve zorlu geçen yolculuklarda insanların tüm gereksinimlerini hammaddeyi üretim sahasına,üretilen ürünleri tüketiciye ulaştırmak üzere çalışırız. Düzce de aynı işi ve mesleği yapan insanlar olarak bir arada bir çatı altında, bir sıra düzeni içerisinde disiplinli ve ahenkli bir şekilde komisyoncu ve aracısız araçlarımızı çalıştırmak üzere Türk ticaret kanununda belirtilen şekil, olan insan birlikteliğinin sağlandığı kooperatifimizi kurmuş ve uzun zamandır Düzce\'de olmayan insan birlikteliğinin sağlanarak ortak iş yapma gayreti içerisine girmiş bulunmaktayız. Çok ortaklı çalışmaların Düzcemiz de az olmasına inat kooperatifimiz gelişmekte Düzceli esnafımızın güvenini kazanarak büyümekteyiz.

* * *

Düzcemiz fındığıyla kerestesiyle ve değişik sektörlerde güzelliği ile anılıyorsa gün gelecek karayolu ile şehirler arası yük taşıma hizmet alanında birde Düzceli taşıyıcılara soralım denilip nakliye sektörü ile anılması kooperatifimiz ve ortaklarımızın en büyük isteğidir. Kooperatifimiz 4925 sayılı yasaya en önce intibak ederek yasal zorunluluklarını yerine getirmiş ulaştırma bakanlığından R1 yetki belgesi almış yurt içi taşıma organizatörlüğü yapabilir kapasitededir. Ortaklarımız K1 yetki belgelerini almışlardır. Araçlarımız kamyon ve tırlarımızla nakliye hizmetini günün 24 saatinide vermeye hazır şekilde organize edilmiştir.

* * *

Kooperatifimiz 7 yönetim kurulu üyesi 3 yönetim kurulu üyesi,2 muhasebe, 2 sevkiyat 2 lokal 2 bekçi hizmetlisi ile 18 kişilik idari bir yapıya sahip olup 148 ana kayıt ortaklısı 250 araç kapasitelidir. Büyük bir ticari organizasyonla Düzceli esnafımızın hem gidiş hem dönüş yüklerini taşıyarak sorunsuz garantili ve müşteri memnuniyeti çalışma anlayışıyla taşıma yaparlar. Gayretimiz Düzce plakası 81 plakasının türkiyenin her yerinde dolaşarak düzcenin yükünü taşımasıdır. Bizler bu anlayış içerisinde çalışma yaparken devletimizin gelir seviyesinin 1500 doların altında diye çakmış olduğu artejyenin ve bu artijenin suyundan düzce esnafı faydalansın ve gelir durumu düzelsin diyerek çıkarmış olduğu teşvik yasasından açılmış fabrikalarımızın yüklerini bizlerle paylaşmamasından rahatsızlık duymaktayız.

* * *

ŞİMDİ NE OLDU Teşvik kapsamından önce kurulu Erciyas , pekintaş,divapan ve birçok fabrikanın olmaması durumunda esnafımız iş yapamaz durumda olurdu. Kooperatif maddi ve manevi ihtiyaçları en az giderle ortaklarına sunar. Kooperatif yoluyla insanlar teker teker elde edemediklerini elde eder. Herkesin kendi gücüne göre ortaya koyacağı küçük maddi ve manevi imkanlardan büyük kaynak ve kuvvetler çıkarır.israfı önler.

Kuruluşumuz: 1978

Üye sayımız: 148

Araç sayımız:350

 

   Arası    Kilometredir.